REKLAM
120x600

Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?

Yazan: 04 Nisan 2013  
Kategori: Rehberlik

Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?


Merhaba hocam benim aklıma takılan bir soru var.11. sınıf öğrencisiyim ve sınava çok bir zaman kalmadı haliyle biraz stresliyim birçok eksiğim var bunun farkındayım ama aklımda başka bir soru takıldı şunu merak ediyorum üniversite sınavında karne ortalaması ne kadar önemli? Yani ben okul notlarımın çok üzerine düşmeli miyim yoksa daha çok YGS’ye yönelik mi çalışmalıyım? Bir de en düşük ve en yüksek okul puanı kaç oluyor? Bu okul puanları sıralamalarda çok fazla etki ediyor mudur?  Kısaca Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

——————————————————————————————————————————————

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

İlk olarak stres yapmayın önünüzde yeterli zaman var düzenli çalışma ile yapılamayacak bir şey yok. Diğer sorunuza gelirsek evet karne 17 Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?ortalamanız veya yıl sonundaki diploma notunuz (Okul Puanı = (Diploma Notu X 5) X 0,12 (Diploma notu 100 lük sisteme göre) etkili olacak. Siz zaten sınava çalışıyorsanız ister istemez okulunuzda ki derslere de çalışmış olacaksınız. Diğer sorunuza gelirsek okuldaki başarınıza bağlı olarak (Diploma Notu) alabileceğiniz en düşük puan 30 en yüksek 60 puandır ve puanlar düşük bir puan değil 30 puan ile 10.000’lerce kişinin önüne geçebilirsiniz dolayısıyla okul ve sınav çalışmalarını birlikte götürmelisiniz. Eğer çalışmalarında sıkıntı yaşarsanız benim ile iletişime geçerseniz elimden geldiğince yardımcı olurum. (Sitemize yorum atarak veya admin@derscalisiyorum.com mail atarak iletişime geçebilirsiniz.)

 

Gelen aramalar: karne ortalamasının ygs ye etkisi,okul notlarının üniversite sınavına etkisi,diploma puani ne kadar onemli,izmir diploma puanı ile üniversiteler,diploma notunun ygs ye etkisi
Sponsorlu Bağlantılar
Derscalisiyorum.com: YGS | LYS | ÖSS | SBS | ALES | AÖL | AİÖ | AÖF | KPSS | DGS | İlkokul (1-2-3-4.Sınıf)  Ortaokul (5-6-7-8.Sınıf) ve Lise 9-10-11-12 Sınıf Konu Anlatımı, Denemeler, Çıkmış Sorular, Çözümlü Sorular, Ders Notları, Sunumlar, Slaytlar, Yazılı Soruları, Konu Anlatımı Videoları bünyesinde bulunduran Türkiye'nin En Büyük Eğitim Sitesi.
Kaynakların Kopyalanması: Kaynaklara ulaşmanıza yardımcı olması için sitemizdeki kaynakların altına indirme linkleri eklenmiştir.Bu linkleri tıklayarak istediğiniz kaynağı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yorumlar

"Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?" için 1 Yorum

  1. Ali ÇINAR tarafından 23 Aralık 2013 16:56 tarihinde 

    ben şunu merak ediyorum ben 9.sınıf öğrencisiyim üniversite sınavında not ortalaması etkili ya 9.sınıf daha az etkili olcak diyolar öylemi